Ana Sayfa Kahve Falı Kahve Falı Bak Tarot Falı Bak

Falda Zayıflatan Detoks Çayı Diyeti

Detoks çayları özellikle sabah uyanmakta güçlük çekenler halsizlik yetersizlik ve bitkinlik çekenler için aslında çok güzel bir içecek olarak tercih edilebilir.
Detoks çaylarının faydalarına baktığımızda öncelikle ödem atılmasını sağlar. Gaz ve şişkinlikten vücudu uzaklaştırır. Vücutta canlılık ve zindelik verir. Karaciğeri özellikle biraz daha yatıştırır ve daha iyi çalışmasını sağlar. Aynı zamanda dolaşımla ilgili sorunları da düzenler. Bağırsakların ve böbreklerin çalışmasını düzenler. Bağırsaklarla ilgili sorun yaşanıyorsa özellikle kabızlık şikâyeti gibi sıkıntı çekenler varsa detoks çayı metabolizmanın daha iyi çalışmasına yardımcı olmaktadır. Detoks çayı aynı zamanda vücuttan kilo kaybına da sebep olmaktadır. Aslında bu yüz güldürücüdür. Asıl amacı vücuttan toksinleri arındırmak anlamına gelmektedir bu nedenle detoks çayı olarak adlandırılır. Fakat detoks çayı dolaşımın sistemine yardımcı olup kabızlık gibi şikâyetleri daha aza indirgediği için kilo kaybına neden olup tartıda daha az çıkmanızı sağlayacaktır.

Detoks çayı nasıl kullanılır?
Detoks çayımızı bir litre suya yapmaktayız. Buna ilave olacak şekilde bir, bir buçuk litre daha su tüketmemiz daha sağlıklı zayıflamamıza yardımcı olacaktır ve günlük sıvı ihtiyacımızı yeterli derece de sağlayabilecektir. Detoks çayını sıcak ya da soğu tercih edebilirsiniz. İçerisine biraz daha ferah olması açısından nane yaprakları veya fesleğen ilave edebilirsiniz. Detoks çaylarının özellikle ara öğünlerde kullanılması önerilir. Çünkü hem tokluk hissini sağlıyorlar hem de karaciğerde enzimleri hızlandırarak toksinlerin vücuttan arınmasını sağlıyorlar. Bununla birlikte yine yemek sonrası kullanarak sindirimi kolaylaştırıp gaz ve şişkinlik şikâyetlerini ortadan kaldırmak adına tercih edilebilir. Her gün seyahat etmek zorunda olanlar fazla hareket etmeyenler alkol ve benzeri şeyleri çok tüketenlerin karaciğerleri yeteri düzeyde çalışmadığı için bu detoks çaylarını tüketebilirler. Gaz ve ödem sorunları yaşayanlar da bu çayı kullanabilirler. Detoks çayı toksinleri arındırdığı gibi suyu da ilave olarak kullandırttığı için sağlıklı bir lezzettir. Ancak hamilelik ve emzirme döneminde olan bayanlar doktorlarına danışmadan bu çayı tüketmemelidirler. Vücudun canlanmasına yardımcı olmaktadır. Detoks çaylarının yanına düzenli ve sağlıklı bir beslenme ekleyerek giden kilolarınızın kalıcılığını sağlayabilirsiniz.


loading...
 

Ücretsiz Kahve Falınıza Baktırmak İçin Tıklayın
 

Yorum eklemek ister misin?


Online Fallar

İskambil Falı

İskambil falı günümüzde hala bakılan keyifli bir fal çeşididir. Herkesin bildiği ...

Yıldızname

Yıldızname çok eski tarihlere dayanan gelecekle ilgili haber almak için yapılan bir f ...

Kelebek Falı

Kelebek falı kelebek resimlerinden oluşan 24 kartla bakılan son derece eğlenceli bir f ...

Aşk Falı

Aşk falı birçok fal çeşidi ile geniş bir alanda bakılabilir. El falı, tarot falı, ...

Su Falı

Su falı diğer fal çeşitlerine çok benzemeyen bir fal çeşididir. Bunun için bir şe ...

El Falı

El falı çok eski zamanlardan günümüze kadar gelen ve hala çok rağbet gören bir fal ...

Konuşan Tahta

Konuşan tahta falı eski yıllardan beri uygulanan bir fal çeşididir. tahta üzerine ra ...

Zar Falı

İki tane zar ile bakılan bir fal çeşididir. Son derece kolay ama risk taşıyan faldı ...

Numeroloji

Numeroloji son yıllarda çok sık tercih edilen bir fal çeşididir. Birçok insan hayatt ...

Papatya Falı

İnsanların çok küçük yaştan itibaren uyguladıkları son derece samimi ve kolay bir ...