Köpüklü Kahve Nasıl Yapılır

Köpüklü Kahve Nasıl Yapılır

Kahvenin tiryakisi olan çok sayıda insan vardır. Her gün düzenli olarak kahve içenler için de kahve de olmazsa olmaz bazı şeyler vardır. Bunlardan biri de kahvenin köpüklü olmuş olmasıdır. Özellikle bizim ülkemizin geleneklerinden biri olan kız isteme âdetinde kız tarafının köpüklü kahve yapması gerekir. Kahvenin de köpüklü olanı makbuldür. Sıkça sorulan sorulardan biri de köpüklü kahve nasıl yapılır? Bunun için bazı püf noktalar vardır. Şekersiz kahvenin köpüksüz olmasından şikâyetçi olanların sayısı oldukça fazladır. Ancak püf noktalara dikkat edilirse köpüklü kahve yapmak hiç de zor değildir.

Kahveyi pişirirken oldukça kısık ateşte pişirilmesi gerekir. Kahveyi pişirirken sık sık karıştırılmaması gerekir. Ayrıca tek bir taşımlık kaynayınca hemen ocaktan alınması gerekir. Fazla kaynatmak haşlanmasına neden olur. Bu durumda kahvenin köpüksüz olmasına neden olan sebeplerden biridir. Bunların dışında köpüğü tutturmak için, kahve ocaktayken köpük oluşmaya başlayınca kaşığın ucuyla köpükten alıp fincanlara koymak kahvenin köpüklü olmasını kolaylaştırır. Cezveyi ocaktan aldıktan sonra kahve kesinlikle karıştırılmamalıdır. Aksi takdirde tüm köpüğün kaçmasına neden olunur.

YORUMLAR

 1. biricik dedi ki:

  guzelmis

 2. emel dedi ki:

  kahve yemenden gelir nana nanayy

 3. birsel dedi ki:

  süperrrr

 4. Anonim dedi ki:

  Bende o biri arkadaslar gibi azda olsa sevdim

 5. irade dedi ki:

  gelecek heyatımda deyişiklikler haqqında bilmek isterdim

 6. ece dedi ki:

  cok sikici yaaaaaaaaaaa

 7. cihat dedi ki:

  çok ayıp ya

 8. METANET dedi ki:

  SENIN GIBI IYRENC QADIN HIC GORMEDIM

 9. ebru güvenir dedi ki:

  merhaba koru var

 10. ebru güvenir dedi ki:

  MERHABA BEN KORU VAR

 11. ebru güvenir dedi ki:

  KALPA KİRİZ GEŞİRM

 12. semiihgorgun dedi ki:

  bugünden itibaren her çeşit kahve yapabilme yeteneğine sahip oldum. ayrıca çok mutlu olmamın sebebi kahveyi köpüklü yapabilmem