Tarot Falı Bak

Tarot en yaygın fal türlerinden birisidir. Tarot Falı günümüzde bir çok yerde para karşılığı bakılmaktadır.  Ancak sitemizden Ücretsiz Tarot ve Online Tarot bakabilirsiniz. Tarot Falı bak sitemizin en popüler fal türlerinden bir tanesidir. Bu falın en çok tercih edilen türleri; Üç Kart Tarot, Tek Kart Tarot, Tarot Aşk Falı ve Tarot Kariyer Falıdır.


Tarot İsmi nereden gelmektedir?
Arapça da ilave etme, eksiltme ve bırakma  anlamlarına denk gelen “tarh” kelimesinden geldiği söylenmektedir.  XVI. yüzyılda “tarauz”(fransızca) ve “taracchi”(italyanca) olarak teleaffuz edilmiştir.

Eskiden insanların psikolojilerini tedavi etmek için Tarot kullanılırdı. Tarot günümüzde ise fal işlevi görmektedir. Günümüzde ki iskambil kartlarının kökenini oluşturur. Bir tarot destesinde 22 tane Büyük Arkana16 tane Saray kartı ve 40 tane de Küçük Arkana vardır. Ayrıca Asya kökenli; Küçük Arkanalar ve Saray kartları olmak üzere ayrı 2 destesi de vardır.

Her tarot destesi birbirinden farklıdır. Her falcının kendine ait özel bir destesi vardır. Kartların üzerindeki resimler ve figürler kişiden kişiye farklı olarak yorumlanabilir.