Kahve Falı Bak

Sanal Kahve Falınıza aşağıdaki yönergeleri izleyerek ücretsiz kahve falına bak.

1- İçinizden bir dilek tutun.
2-Sade“, “Orta” ya da “Şekerli” seçeneklerinden birini seçerek kahvenizi nasıl içeceğinizi seçin.
3- Son olarak da “Kahve Falı Bak” butonuna basarak, falınıza bakabilirsiniz.

Kahve Falı Bak 

 

KAHVENİZİ NASIL İÇERSİNİZ?


 

Kahve, Türk kültüründe oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle hanımlar arasında kahve falı bakmak oldukça yaygın olduğundan, hemen her misafirlikte kahve ikram edilmektedir. Kahve falı bakma günümüzde oldukça popülerdir. Bu faldan anlayan kişilerin 6. Hisleri güçlüdür. Size sizin hakkınızda birçok şey anlatabilir, gelecekte olabilecek şeyler hakkında birtakım bilgiler vermektedir.

Kahve fincanının içerisinde beliren şekiller yapılan tahminleri güçlü kılan en önemli işaretlerdir. Bu şekillere bakarak yorum yapan kişi, kendi fikirlerini yansıtmaktadır. Kahve falı bakma toplum arasında en çok tercih edilen muhabbet şeklidir. Bu şekilde vakit geçiren hanımlar, moral ve motivasyonlarını kahve falı ile yükseltmeye çalışmaktadırlar. Kahve falı bakmak oldukça eğlencelidir ve size hayatınız ile ilgili ipuçları verir. Neyi, nerede, nasıl yapacağınız ile ilgili kararlar almanızı ve seçim yapmanızı kolaylaştırır.

Kahve Falı Nasıl Bakılır ?

Türk kahvesi, en sıcak ve en samimi sohbetlerin baş tacı olarak sunulan bir ikramdır. Kahve falı da Türk kahvesi içildikten sonra bakılabilmektedir. Lezzetli bir Türk kahvesini içtikten sonra fincan dilek tutularak ters çevrilir ve kapatılır. İyice soğuması için beklenir ve bu esnada var ise bir yüzük fincanın üzerine bırakılır. Bu fincanın daha hızlı soğumasında da yardımcı bir etkendir.

Fal bakacak kişinin altıncı hislerinin oldukça kuvvetli olması büyük önem taşır. Kahve fincanını soğuduktan sonra açan kişi bu açıdan oldukça önemlidir. Kahve fincanı açılır ve içerisinde bir sürü farklı şekilden bir tablo oluştuğu görülür. Bu tablonun yorumlanabilmesi için kahve falında çıkabilecek şekillerin anlamının mutlaka bilinmesi gerekmektedir. Uzun bir çizgi yol manasını taşırken; bir kuş figürü alınacak bir haberi işaret edebilir. Bu nedenle bu şekillerin manası iyice ezberlenmelidir.

Fincanda yer alan şekilleri benzetebilme yeteneği de gerekmektedir. Şekillerin yorumlanmasında fal bakan kişi, fal bakılan kişinin yorumlarına ve söylediklerine de dikkat ederek; karşısında ki kişiye en objektif bilgileri vermeye çalışmaktadır.

Kahve Falı Nasıl Yorumlanır?

Kahve Falı yorumlamak oldukça kolaydır. Fincan soğuduktan sonra içerisinde yer alan telve birbirinden farklı ve ilginç şekiller oluşturmaktadır. Bu şekiller yorumcu için ayrı ayrı anlam ifade etmektedir. Şekillerin anlamları mevcuttur. Bu nedenle kahve falı sözlüğünü iyi ezberlemek gerekmektedir. Her şeklin manasını bilmek ve falı buna göre bakmak gerekmektedir.

Kahve falı yorumlarken konu bütünlüğü sağlayabilmekte son derece etkileyici olmaktadır. Bir şekli anlamı ile dile getirirken kurulan cümleler oldukça önemlidir. Açıklayıcı olmalı ve karşımızda ki kişinin tavır ve davranışlarını da iyi analiz edebilmeliyiz. Bazı durumlarda kötü bir olayı, bazı durumlarda da iyi bir olayı anlatmak gerekebilir. Her iki durumda da fal bakılan kişinin psikolojisini göz önünde bulundurarak hareket etmeliyiz. Çünkü karşımızda ki kişi fal baktırırken kendisini aşırı derece de kaptırabilir ve duygu dalgalanmaları yaşayabilir.

Kahve falı yorumlama tecrübe ve yetenek isteyen bir konudur. Bu nedenle özellikle üçüncü gözü açık kişilerce daha başarılı bir etkiye sahip olur. Bu da zamanla kazanılabilecek; tecrübe ile şekil alabilecek bir yetenektir.

Sanal Dünyada Kahve Falı

Kahve falı, internet teknolojilerinin gelişmesi sayesinde artık sanal ortamda da bakılabilir bir hale gelmiştir. Son derece gelişmiş bir sisteme sahip fal siteleri sayesinde içmeden, enerjinizi göndererek seçim yapabileceğiniz fincanın sanal ortamda yorumlanması sonucu oldukça etkileyici açıklamalar elde etmeniz mümkündür.

Sanal kahve falı baktırdığınızda karşınıza çıkacak yorumlar ile hayrete düşecek ve çok eğleneceksiniz. Kahve falı yorumlamada sizler için en profesyonel falcılar tüm hünerlerini göstermekte ve sizinle ilgili oldukça heyecan verici bir macera içerisinde yer almaktadırlar. Oldukça etkili açıklamalarda bulunabilen bu falcı ya da fal siteleri sizi hayrete düşürebilecek kadar başarılıdırlar. Geçmişte yaşadıklarınız, başınıza gelmiş olan olayların sebepleri ve ileri ki hayatınızda başınıza gelebilecek birçok olay bu fal ile size açıklanmaktadır. Sanal fincanınızda yer alan şekiller tıpkı gerçek fincanmışçasına bir etki sağlamaktadır. Çünkü falda niyet önemlidir.

Sanal fincanda beliren şekiller de gerçek fincanda ki gibi yorumlanır. Yorumlar da aynı şekilde size uyarlanmıştır. Sanal falcılar sizi ve geleceği en iyi şekilde tahlil etmekte ve yönlendirmekte oldukça başarılılardır.

Kahve Falı Tarihi

Rivayete göre 8. yüzyılda yaşayan bir çobanın otlattığı hayvanların yediği kırmızı meyvelerden sonra daha da hareketlendiğini görüp kendisi de bu meyvelerden yemiştir. Kahvenin rahatlama ve uyarıcı etkisini ilk keşfeden bu çoban olmuştur. Ardından kahve Yemen topraklarında işlenmeye ve içilmeye başlanmıştır. 1517 yılında, doğuya seferler yapan Yavuz Sultan Selim sayesinde Osmanlı’ya gelen kahve, kısa sürede ilgi görmüş ve sarayda tüketilmeye başlanmıştır.

Kahvenin Osmanlı topraklarına gelmesiyle de, Kahve Falı’nın tarihi de başlamış olur. Kahve telvesinin fincanda ve tabakta bıraktığı şekiller ilk olarak fal olarak adlandırılmış, daha ziyade iyi dilekleri iletmenin bir yolu olarak ortaya çıkmıştır. Söylenilene göre, sarayda yaşayan cariyeleri içtikleri kahvelerin telvelerine bakıp yorum yaparak, dile getiremedikleri ya da söyleyemedikleri şeyleri karşılarındakine söylemeye başlamışlar.

Kimi zaman da dedikodu malzemesi olarak kullanılmaya başlanan kahve, gerek iyi dileklerin sunulması, gerekse birbirlerine söylemek istediklerini iletmekte, gerekse dedikoduda kullanılsa da zamanla yapılan yorumlar kahve falına dönüşmüş, giderek telvenin oluşturduğu şekillerden geçmişe, bugüne ve geleceğe dair yorumlar yapılmaya başlanmıştır.