Erkeklerin Kadınlarda Aradığı Özellikler

Erkeklerin Kadınlarda Aradığı Özellikler

Kadın ve erkek beyni birbirinden farklı yaratılmıştır. Bu sebeptendir ki; kadınlar iç güzelliğine dikkat ederken, erkekler ise dış görünüme daha çok önem vermektedirler. Buradan da anlaşılacağı üzere; erkeklerin kadınlarda aradığı ilk özellik güzelliktir.

Erkekler yanındaki kadının güzelliği ile kendisine yakışmasını ister. Çevreden bu konuyla alakalı övgü duymak ister. Baktığı kadının onu etkilemesini bekler. Bakımlı olması, güzelliğine önem vermesi, her zaman ilk günkü gibi kendisine özen göstermesini ister.

Bir diğer aradığı ve beklediği özellik; kadının ona ve fikirlerine saygı duyması, onu koşulsuz desteklemesidir. İş, eğitim veya başka bir konuda kadının erkeğe destek çıkması önemlidir. Böylece hayatındaki insanın doğruluğuna inanır, kendisini yalnız hissetmez ve daha iyisini yapabilmek, sevdiği kadına da sunabilmek için daha çok çabalar. Kadının zıt olması veya onu yalnız bırakması, onu o kadından uzaklaştırır.

En önemli bir diğer özelliğe gelinecek olursa bu özellikte; erkeklerin en çok mağdur olduğu konudur. Trip atmaktır. Erkekler, bir olayı fazla büyüten, trip atanı gereksiz dırdır eden, onu kısıtlayan bir kadını hayatlarında istemez ve uzun süre tutamazlar. Bu sebepten zaman geçirdikçe, onun olaylara bakış açısına dikkat edecek ve fazla bunaltmayan bir kadını hayatına almak isteyecektir.

Biraz önceki özellikte de anlaşıldığı gibi, erkekler özgürlüklerine de düşkündürler. Kadının kısıtlaması, özgürlüğünü elinden alması, yasaklar koyması, hayatındaki tüm düzeni değiştirmeye kalkması erkekler için katlanılması zor şeylerdir. Bunların olmadığı ilişkilerde kendini rahat hisseder. Eş ve sevgili seçiminde de bunları dikkate alır.

Erkekler güzellik kadar, kadında hanımefendiliği, narinliği de görmek isterler. Fazla dikkat çekici, nerede nasıl davranacağını bilmeyen, uçarı tiplerle ne kadar flörtleşseler de ilerisi için bu özelliklere sahip kadınlardan uzak dururlar.

Güçlü kadın isterler. Kendi güçlerine güç katacak ve en basit bir olayda bile güçlü durmasını bilecek kadınlar dikkatini çeker. Çünkü kendilerini daha güçlü hissederler. Aynı zamanda da partnerlerine karşı güven dolu olurlar.

Bunların dışında son önemli özellik ise; sadık bir kadın olmaktır. Erkek, kadını dikkatle inceler. Hayatındaki kadının gözünün ondan başka bir erkeğe değmesini istemez, sadık ve bağlı oluşuna özellikle dikkat eder. Eğer tüm özellikler açısından kadın ona uygunsa onu hayatına alacak ve emin adımlarla devam edecektir.

YORUMLAR

  1. useyin dedi ki:

    yasajak

  2. asl akçin dedi ki:

    her insanfarklıdır ikizlerdahi tekyumurtaolalardahifarkılıysasiznedenbahsediyorsunuzgardeşim