Gerçek Aşkın Belirtileri

Gerçek Aşkın Belirtileri

Aşk yediden yetmişe herkesin yaşamak istediği, yaşadığı zaman bir türlü işin içerisinden bir türlü çıkamadığı, karmaşık ama bir o kadar güzel duygulardan oluşan bir şeydir.  Sevmek ve sevilmek çok güzel şeylerdir. Fakat aşık olmak bunlardan daha bağımsızdır. Severken gerçekleri görebilir insan azda olsa, fakat aşık olduğunda gerçekleri göremezsin resmen perde iner gözlerine insanların… Aşk bazen cenneti yaşatırken bazen cehennemi yaşatabiliyor. Peki bu değişik ve çekici olan aşkın belirtileri nelerdir? Gelin biraz tartışalım…

Karşınızda onu gördüğünüzde eliniz ayağınız birbirine giriyorsa ve kalp çarpıntınız bir anda artmaya başlıyorsa, işte aşk kapınızı çalmış demektir. Diyelim ki şu an bir mekandasınız ve çok mutsuzsunuz ve kim ne yapsa yüzünüzü güldüremiyor. Fakat birkaç dakika sonra kapı açılıyor ve ansızın karşınızda onu görüyorsunuz. Bir anda delice kalp ritminizin değiştiğini ve yüzünüzde küçük bir gülümseme olduğunu hissediyorsunuz. O kötü halinizden eser bile kalmıyor adeta. İşte bu delice gülücükler size aşkın kalbinizde oluşmaya başladığının habercisidir.

Onun yanındasınız ve biranda yüzünüz kızarmaya mı başladı? Eyvah bu heyecan bu kızarmalar güzel duyguların habercisi. Düşünsenize birisiyle konuşurken hiç yüzünüz kızarıyor mu? Tabi ki hayır. İşte bu ufak detay bize gerçek aşkın belirtilerini verir.

Eğer ki aşıksanız eliniz ayağınız ne yapacağını bilemez halde hareket eder. Farkında bile olmadan elinizin çenenizde veya ensenizde ya da saçlarınızda dolaştığını görürseniz işte gerçek aşka doğru yol aldığınızı anlayabilirsiniz.

Eğer ki karşınızda bir erkek varsa ve size aşıksa sürekli gözlerinizin içine bakar. Bunu hissettirerek yapar ve o anda sizi de kendisine çekmeyi başarır. Gözlerinizin içine tüm dikkatiyle bakarken arada sırada başka taraflara bakıp tekrar gözlerinizle birleştirir gözlerini. Buda hem çekinmesinden hem de aşkından ne yapacağını bilmediğinden ortaya çıkan bir harekettir.

Eğer ki aşıksanız, hayatınızda bir tek o varmış gibi davranırsınız. Sürekli onu düşünüyor ve her hayalinize onu hayal ediyorsanız işte gerçek aşka tutulmuş gidiyorsunuz demektir. Bir tek onun sözünü bilir ve bir tek onu dinlemek isterseniz. Sesi özellikle size masal gibi gelir ve o konuşurken her cümlesini özenle dinlemenizi sağlar.

Aşk hissetmektir arkadaşlar… Sevmek güzeldir ama aşk bambaşkadır… Unutmayın aşkın en büyük belirtisi gözlerde başlar…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.