Meyveler İle Doğal Cilt Bakımı Maskesi Nasıl Yapılır ?

Meyveler İle Doğal Cilt Bakımı Maskesi Nasıl Yapılır ?

Cildinizi doğanın mucizeleri olan eşsiz meyve dokunuşları ile yenilemek ister misiniz? Her kadının cildi için günlük, haftalık ve aylık bakım yapması gerekir. Bu tedaviler için gerekli malzemeleri evde buzdolabınızda kolayca bulabilirsiniz. Sağlığımız için meyvelerin cildimizdeki önemini açıklayarak bitiremeyiz.

Meyveler İle Doğal Cilt Bakımı Maskesi Nasıl Yapılır ?

Evde Yapabileceğiniz Meyveler ile Doğal Cilt Bakımı Maskesi Tarifleri

Peki hangi meyveler cildiniz için faydalıdır? Hepimiz biliyoruz ki vücudumuz meyvede bulunan vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar. Son zamanlarda, adıyla sıkça bahsedilen ahududunun birçok faydası olduğu ortaya çıktı. Ahududu içinde cildiniz için bulunan A vitamini, cildinizi pürüzsüzleştirir.

Ahududu Maskesi Nasıl Yapılır ?

Bir kaseye bir avuç ahududu alın ve macun haline gelene kadar iyice ezin. Ahududu maskesini cildinize uygun temizleyici ile temizledikten sonra yavaş hareketlerle cildinize uygulayın. 15 dakika bekletin ve yüzünüzü ılık suyla iyice yıkayın. Cilt problemlerinde adının söz ettiren bir diğer meyvemiz de çilek.

Çilek Maskesi Nasıl Yapılır ?

Yedi, sekiz adet çileği bir cam kaseye koyun ve bir çatal yardımıyla çilekleri iyice ezin ve suyunu yüzünüze iyi uygulayın. Maskeyi yüzünüzde on dakika kader bekledikten sonra, yüzünüzü ılık bir suyla yıkayın.
Meyveler İle Doğal Cilt Bakımı Maskesi Nasıl Yapılır ?

Avokado Maskesi Nasıl Yapılır ?

Cilt kırışıklıkları için çok iyi olan bu maskeyi seveceksiniz. Bir avokado kabuğunu iyice soyun ve bir çatalla ezin. Yarım çay kaşığı bal, bir çay kaşığı elma sirkesi ve çırpılmış yumurta sarısını ayrı bir yere ekleyin ve yoğunlaşana kadar karıştırın. Karıştırırken yavaşça üç yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Yüzünüze ve boynunuza çok sayıda yavaş hareketle masaj yaparak bu karışımı uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra yüzünüzü ve boynunuzu ılık suyla iyice yıkayın. Kırışıklıklar için iyi olduğunu göreceksiniz. İsterseniz, püre haline getirebilir ve içine başka bir malzeme koymadan yüzünüze ve boynunuza uygulayabilirsiniz. Cildinizi canlandırmaya ve kırışıklıklarla savaşmaya yardımcı olur. Bu maskeleri düzenli olarak yaptığınızda, faydalarını gözle görülür şekilde fark edeceksiniz.

Portakal Maskesi Nasıl Yapılır ?

Cildinizi canlandırmaya yardımcı olan C vitamini deposu olan portakal, cildi beslemek için çok yararlıdır. 1 portakal suyunu, 1 çay kaşığı bal, 1 yumurta sarısı, tüm bu malzemeleri bir kasede karıştırın, yüzünüze uygulayın. Cildinizde 20 dakika bekletin ve sonra yüzünüzü ılık suyla iyice yıkayın.

 

YORUMLAR

  1. bosnal_n dedi ki:

    Ey nefsim!…
    Hem deme ki: “Halk içinde ben intihâb edildim. Bu meyveler benim ile gösteriliyor. Demek bir meziyeti…