Siyah Maske Kullanımı ve Yararları

Siyah Maske Kullanımı ve Yararları

Siyah maskeyi hepiniz duymuşsunuzdur. Gerçekten mükemmel bir maske, kendi cildim için yaklaşık 5 aydır kullanıyorum ve olumlu sonuçlar alıyorum. Cildimde ki ölü deriler ve siyah noktalar azaldı. Yüzümün rengi doğal olarak değişti ve daha parlak daha bronz bir görüntü oluştu. Tabi siyah maske kullanımında dikkat edilmesi gereken birçok unsur var, bunları size maddeler halinde yazacağım..

  • Öncelikle siyah maskeyi kesinlikle kuru cildinize uygulamayın, duş aldıktan sonra sıcak su ve buharla açılan gözeneklerinize uygulamanız gerekmektedir. Aksi takdirde cildinize ciddi zararlar verebilir.
  • Duştan çıktıktan sonra yüzünüzü kurulayıp nemli halde bırakıyorsunuz. Ardından siyah maskenizi cildinize sürmeye başlıyorsunuz.
  • Eğer yüzünüzde sakal varsa kesinlikle sakalın üzerine sürmüyorsunuz. Kadınlar için bu bir sorun teşkil etmiyor zaten.. Kılların üzerine gelmeyecek şekilde ve çok kalın olmayacak şekilde sürüyorsunuz. İsterseniz bir fırça yardımıyla sürebilirsiniz. Lakin fırça kıllarının sert olması gerekli, yumuşak fırçalarda sürmeniz ciddi anlamda zorlaşıyor, denedim ve gördüm.
  • Siyah maskeyi göz çevrenize fazla yaklaştırmadan sürmeniz gerekiyor, aksi takdirde gözlerinizde inceden yanma hissi oluşacaktır ve bu gözlerinize kalıcı hasarlar vereblir. Dikkatli olmalısınız.
  • siyah maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra yaklaşık 15 dakika beklemeniz gerekiyor ki cildiniz maskeyi iyice emsinve maske cildinizde kurusun.
  • maskeniz kuruduktan sonra, güneş yanığı sonrası sırtınızdan ya da kolunuzdan soyduğunuz kabukları soyar gibi güzelce maskeyi kaldırıyorsunuz.
  • Maskeyi kaldırdıktan sonra burun kenarlarınızda veya kaşlarınızın kenarlarında küçük küçük maskeler kalmış olabilir, bunlar için sakın suya başvurmayın çünkü su maskenin sıvılaşmasına ve akmasına sebep oluyor. Sizin yapmanız gereken şey bir peçete ya da ıslak mendil yardımı ile onları silmek. Çok meşakatli bir işlem değil.
  • Yüzünüzü maskeden tamamen temizledikten sonra cildinize gelen parlaklığı ve ferahlı göreceksiniz. Ayrıca maskenin içine bakarsanız ölü derilerinizi rahatlıkla görebilirsiniz.
  • Maske işlemi bittikten sonra cildinizi sadece suile yıkayıp günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Cildiniz sizin için bu hayatta ki en değerli nimetlerinizden sadece birisidir, ona iyi davranın ve onu iyi koruyun.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.