Zayıflatan Detoks Çayı Diyeti

Zayıflatan Detoks Çayı Diyeti

Detoks çayları özellikle sabah uyanmakta güçlük çekenler halsizlik yetersizlik ve bitkinlik çekenler için aslında çok güzel bir içecek olarak tercih edilebilir.
Detoks çaylarının faydalarına baktığımızda öncelikle ödem atılmasını sağlar. Gaz ve şişkinlikten vücudu uzaklaştırır. Vücutta canlılık ve zindelik verir. Karaciğeri özellikle biraz daha yatıştırır ve daha iyi çalışmasını sağlar. Aynı zamanda dolaşımla ilgili sorunları da düzenler. Bağırsakların ve böbreklerin çalışmasını düzenler. Bağırsaklarla ilgili sorun yaşanıyorsa özellikle kabızlık şikâyeti gibi sıkıntı çekenler varsa detoks çayı metabolizmanın daha iyi çalışmasına yardımcı olmaktadır. Detoks çayı aynı zamanda vücuttan kilo kaybına da sebep olmaktadır. Aslında bu yüz güldürücüdür. Asıl amacı vücuttan toksinleri arındırmak anlamına gelmektedir bu nedenle detoks çayı olarak adlandırılır. Fakat detoks çayı dolaşımın sistemine yardımcı olup kabızlık gibi şikâyetleri daha aza indirgediği için kilo kaybına neden olup tartıda daha az çıkmanızı sağlayacaktır.

Detoks çayı nasıl kullanılır?
Detoks çayımızı bir litre suya yapmaktayız. Buna ilave olacak şekilde bir, bir buçuk litre daha su tüketmemiz daha sağlıklı zayıflamamıza yardımcı olacaktır ve günlük sıvı ihtiyacımızı yeterli derece de sağlayabilecektir. Detoks çayını sıcak ya da soğu tercih edebilirsiniz. İçerisine biraz daha ferah olması açısından nane yaprakları veya fesleğen ilave edebilirsiniz. Detoks çaylarının özellikle ara öğünlerde kullanılması önerilir. Çünkü hem tokluk hissini sağlıyorlar hem de karaciğerde enzimleri hızlandırarak toksinlerin vücuttan arınmasını sağlıyorlar. Bununla birlikte yine yemek sonrası kullanarak sindirimi kolaylaştırıp gaz ve şişkinlik şikâyetlerini ortadan kaldırmak adına tercih edilebilir. Her gün seyahat etmek zorunda olanlar fazla hareket etmeyenler alkol ve benzeri şeyleri çok tüketenlerin karaciğerleri yeteri düzeyde çalışmadığı için bu detoks çaylarını tüketebilirler. Gaz ve ödem sorunları yaşayanlar da bu çayı kullanabilirler. Detoks çayı toksinleri arındırdığı gibi suyu da ilave olarak kullandırttığı için sağlıklı bir lezzettir. Ancak hamilelik ve emzirme döneminde olan bayanlar doktorlarına danışmadan bu çayı tüketmemelidirler. Vücudun canlanmasına yardımcı olmaktadır. Detoks çaylarının yanına düzenli ve sağlıklı bir beslenme ekleyerek giden kilolarınızın kalıcılığını sağlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.