Çay Falı

Çay Falı

Çay falı; günümüzde en yaygın bakılan fal türleri arasında yer alır ve neredeyse 5.000 yıllık bir geçmişi vardır. Çay falına bakmak kahve falına bakmakla aynı mantıktadır. Kahve falında nasıl kahvenin telvelerinin aldığı şekilleri bir şeylere benzeterek yorum yapıyorsanız çay falında da bardağın dibinde kalan yapraklara ve tortulara anlamlar yükleyerek onu çeşitli şekillere benzetmeniz gerekir.

Günümüzde popülerliğini koruyan çay falı, çok pratik bir şekilde bakıldığından en çok tercih edilen fal türleri arasında yer alır. Çay falı bakabilmek için öncelikle tavşankanı bir çay demlemeniz ve çayın tortularını süzmeden servis etmeniz gerekir. Bu fal, tuttuğunuz dileğin be isteklerinizin olup olmayacağı ya da Karşınıza çıkabilecek engeller bulunup bulunmadığı hakkında size fikir verecektir. Çay falı bakacaksanız cam bardak kullanmanız gerekir.

Çay falını bakabilmeniz için bardağın dibindeki yaprakları net bir şekilde görebilmeniz gerekir bu yüzden teneke bardak kullanmak kesinlikle yasaktır. Falını bakacağınız çayın demli ve taze olması da çok önemlidir. Aksi taktirde bayat birsin tortuları dibe çökeceği için falı doğru şekilde yorumlamanız zorlaşacaktır.

YORUMLAR

  1. Tanju dedi ki:

    Çok çekirdek gibib