Kahve Telvesinin Cilde Faydaları

Kahve Telvesinin Cilde Faydaları

Kahveyi içmenin de yüze uygulanan maskesinin de sayısız yararı vardır. Doğal peeling olarak kullanılan kahve telvesi cildinizin yenilenip canlanmasını sağlayan muhteşem bir mucizedir.
Kahve telvesi ile hazırlanabilecek peelingleri gelin öğrenelim. Bir tatlı kaşığı kahve telvesi, 1 tatlı kaşığı su, bit tatlı kaşığı limonu güzelce karıştırın. Bu karışımı pamukla cildinize sürün. 10 dakika sonra cildini yıkayın. Dilerseniz kahveyi tonik olarak da kullanabilirsiniz. Bir fincan türk kahvesi yapın ve bunun içine temiz bir pamuk batırın ve cildinize yavaş hareketler ile sürün. Biraz bekledikten sona yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Sabah uyandığınızda cildiniz aydınlanmış ve yenilenmiş olduğunu hissedeceksiniz.

Kahve telvesinin cilde faydaları; gözaltında oluşan morlukları düzeltir. Kahve telvesinden bir miktar alın ve gözaltınıza sürün ve 5-10 dakika bekletin ve sonra yıkayın. Bu uygulamayı düzenli yaptığınızda farklılıkları hemen göreceksiniz.

Kahveyi günde bir kere içtiğinizde mutluluk yayarak cildinize katkısı olur. Kahve telvesinin cilde en önemli yararlarından bir tanesi de cilde sıkılaştırır ve yüzünüz daha pürüzsüz bir hale gelir. 4- 5 uygulama sonrasında siz de gözle görülür şekilde fark edeceksiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz şu maskeyi uygulayabilirsiniz.

2 çay kaşığı türk kahvesi, çay bardağının yarısından daha az yoğurt ve 2 çay kaşığı limon suyu bu malzemeleri iyice karıştırın ve cildinize sürün göz çevreniz haricinde 15 dakika kadar bekletin ve sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.