Tarot Aşk Falı Açılımınız

Seçtiğiniz Kart


Ölüm
Zırhlar içindeki iskelet beyaz bir atı, yerde düşmüş yatan bir kralın üzerinden, dehşet içinde ondan kaçan bir çocuk ve kadının üzerine doğru sürmekte. Ayakta duran figür sona ermekte olan Balık burcu çağını gösteren, balık benzeri tacı ile bir piskopos.

Ölüm, üzerinde Mars ve yaşam enerjisinin sembolü olan beş yapraklı gül işlenmiş bir sancak taşımakta. Arka plandaki nehir, devamlı olarak madde alemine inen ve çıkan yaşam enerjisini göstermekte. Su denize akmakta, oradan Güneş tarafından yukarı doğru emilerek bulutları oluşturmakta, sonra yağmur olup, yeryüzüne düşmekte ve nehire karışıp tekrar denize akmakta.

Doğu ufkundaki Güneş 18.Sır - Ay`da karşılaşılan iki kulenin aşılması halinde ulaşılacak ölümsüzlüğü göstermekte. 13.Sır- Ölüm`ün esas anlamı evrenin yaratıcı olduğu üzerinedir. Yerdeki kral, kralların bile düşmesinin kaçınılmazlığını hatırlatmakta. Bir bölümü ölüm ve doğum olan devamlı bir değişim vardır. Ölüm duraksamaya karşı bir protestodur. Ölümle eski fikirler gider yerine daha iyileri gelir ve sosyal değişimler olur. Gençlik olgunluğa doğru ilerledikçe, yeni nesiller ile gelen yeni fikirlerin de yayılması artar. Bu kart eski kavramların yenilenmesi, katı düşünce şekillerinin değiştirilmesi yönünde bir tavsiyedir. Küçük kişisel ihtiraslar ve fikirler yavaşça ölürler. Kişisel görüşleri evrenselleştirebilme o kadar radikal bir değişimdir ki mistiklerce bu ölümle eş anlamlıdır.

Ölüm yaşamın ikiz kardeşidir. İnsan her an ölmekte ve yeniden doğmaktadır. Kainat nehri durmadan akmaktadır. Maddeye enkame olan ruh aynı şekilde kaynağına dönmelidir. Ölüm evrensel değişim prensibinin yarışıdır. Ama ruh ölümsüzdür. İnsanlık bu nedenle yok olmayacaktır.

- Kabuk değişimi
- Yenisi için eskinin yıkılması
- Zaman, önlenemeyen değişim, ölüm ve yeniden doğum

[maxbutton id=”13″ url=”https://www.kahvefalinda.com/tarot-ask-fali” ]