Tembeller İçin Kilo verme Yolları

Tembeller İçin Kilo verme Yolları

Günümüzde birçok insan sahip olduğu kilodan şikayetçi durumda. Kilo vermek, fit olmak ve bunu kalıcı hale getirmek herkesin hayali. Bunun içinse en iyi ve kesin çözüm hepimizin bildiği ve beslenme uzmanlarının da dediği gibi diyet ve spor ikilisi.

Peki ya biz spor yapamayacak ya da saatlerce sağlıklı yemekler hazırlayamayacak kadar tembelsek? Eğer bende öyleyim diyorsanız işte bu yollar çok işinize yarayacak.

Öncelikle fazla kilolarınızın sebebini bilmelisiniz. Doktora giderek gerekli tahlili yaptırarak sebep olan şeyi öğrenebilirsiniz. Böylece sizin için kötü olacak olan yolları eleme şansınız olacaktır. Hatta sebebe bağlı olarak size hap verebilir. Bu sayede hem sağlığınızı geri almış hem de doğal olarak daha kolay zayıflamış olacaksınız.

Gelelim işin size düşen kısmına. Hayat kaynağımız olan su ile işe başlayabiliriz. Su içmek yağ yakımına yardımcı olan en kolay ve önemli yoldur. Bol su içerek işe başlamanız en iyisi olacaktır. Eğer su içmeyi unutuyor ya da sürekli mutfağa gitmek istemiyorsanız yanınıza litrelik bir şişe alarak bu işi kolaylaştırabilirsiniz. Hatta içine birkaç damla limon suyu ekleyerek hem alkali hale getirip hem de daha fazla yağ yakabilirsiniz.

Sağlıklı besinler hazırlamak için saatlerce mutfakta zaman harcamanıza da gerek yok. Bol yeşillikli bir salata ya da yağsız yoğurt bile işinizi görecektir. Önemli olan porsiyonlarınıza dikkat etmek ve zararlı karbonhidratlardan uzak durmak. Mesela bunun için öncelikle çayınızı şekersiz içmeyi deneyebilir veya abur cubur alışkanlığınız varsa onu azaltarak işe başlayabilirsiniz.

Spor yapmaya, uzun yürüyüşlere üşeniyorsanız kısa mesafe alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz. Mesela eviniz markete yakınsa arabayla gitmekten vazgeçin ya da evinize ulaşmak için merdivenleri tercih edin.

En önemlisi kendinize küçük hedefler koyun. Böylece moraliniz hep yüksek olacak ve daha kararlı kilo vereceksiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.