Sivilceler İçin Maske Tarifi

Sivilceler İçin Maske Tarifi

Ergenlik döneminde çıkan sivilceler en çok şikayet ettiğimiz cilt sorunları arasında yerini almaktadır. Bunun için hemen herkes sivilcelerden ve sivilcelerin neden olduğu sivilce izlerinden kurtulmak ister. Peki, sivilcelerin geçmesi için ne yapılabilir hangi maske kullanılarak sivilce oluşumuna engel olabiliriz hep birlikte bakalım.

İlk başta yapılması gereken sivilce oluşumuna izin vermemektir. Yanı aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Bunun dışında gün içinde yüzümüzü her zaman ılık su ve iyi bir temizleme malzemesi ile yıkamalıyız. Bu iki temizlik ürünü yüzdeki yağ oranın sabit kalmasına yardımcı olur.

Daha sonraki adımda ise yapılması gereken ergenlik döneminde çıkan sivilcelerden tutun stres ve sıkıntıdan dolayı çıkan sivilcelere kadar her zaman bu sivilcelerle oynamayınız. Bu sivilceler dağılır ve daha fazla sivilce oluşumunu yaratır. Sivilceler için maske tarifleri arasında ise,

Tavsiye ettiğimiz ilk maske tarçın maskesidir. Tarçın ciltteki sivilcelerin geçmesine ve cildin daha parlak ve güzel görünmesine yardımcı olmaktadır. Bundan dolayı yapmanız gereken bir kaşık toz tarçın, bir kaşık bal ve birkaç damla limon suyunu bir kapta karıştınız. Daha sonra bu karışımı yüzünüze sürünüz. Birkaç hafta boyunca üst süte uygulanan bu tarif sayesinde yüzdeki sivilcelerden kurtulacaksınız.

Bir parça pamuğun üstüne birkaç damla limon suyu damlatınız. Pamuğu daha sonra yüzünüzdeki sivilcelere sürünüz. Böylece yüzdeki sivilceleriniz iki üç seferlik kullanım sonrası faydalı olacaktır.

İki yemek kaşığı e vitamini yağı, bir çay kaşığı bal, iki yemek kaşığı şekeri karıştırınız. Daha sonra bu karışımı yüzünüze direk uygulayınız. Bu karışımı daha sonra ılık su yardımı ile yüzünüzden çıkartınız. Böylece oluşan ergenlik dönemi sivilcelerinizle vedalaşınız.
Bütün bu maskeleri kullanmadan önce yapmanız gereke cilt tipinizi bu maskeler için uygun olup olmadığını araştırmak olsun. Çünkü her maske her cilde uygun olmayabilir

YORUMLAR

  1. ase dedi ki:

    bak
    fala